Studentprogram 7 juni 2024
Bispgården OBS! studenten firas 5 juni
Kl. 09:15 Studenterna samlas och minglar
Kl. 09:30 Studentfika i skolans fik.
Kl. 09:50 Studentceremoni i Aulan. Betyg och stipendieutdelning.
Kl. 10:30 Studentfotografering
Kl. 10:45 Utspring ur skolan till mottagande släkt och vänner.
Bräcke
Kl. 10:30 Studentfotografering och mingel.
Kl. 11:00 Studentlunch för elever och personal. Stipendieutdelning
Kl. 13:00 Studenterna tas emot av släkt och vänner efter en tur på studentflak.
Fyrvalla
Kl. 08:30 Mentorer och elever träffas i klassrum för aktiviteter och stipendieutdelning.
Kl. 10:00-10:55 Traditionsenlig brunch i Sigges.
Kl. 11:00-11:40 Tal till studenterna på innergården, branschen delar ut stipendier mm, anhöriga kan följa aktiviteterna på innergården.
Kl. 11:40-11:45 anhöriga lämnar innergården
Kl 11:45-12:45 Studenterna springer ut klassvis genom grinden på innergården i följande ordning:
11:45 IN21
11:50 VFKYL21 + VFVVS21 + VFVET21
11:55 BA21a + BA21b
12:00 BA21c
12:05 BA21d
12:10 FT21c
12:15 FT21a + FT21b
12:20 FTT21e
12:25 FTT21f
12:30 EEDAT21
12:35 EEELT21
12:40 EEENE21
Torsta
Kl. 09:00 Eleverna träffas i klassrummet för att sedan gå till en gemensam elevavslutning i aulan.
Kl. 10:45 Lunch
Kl. 11:30 Utspring på framsidan
Wargentin
OBS! Konfettibomber är förbjudna i samband med utspring och mottagning på gräsplanen.
Kl. 08.15/09.15 samling i aulan, observera att avslutningen i aulan sker i två omgångar.
Kl. 08.45/09.45 Samling i anslagna klassrum.
Kl. 09.45 Utmarsch från trappan enligt följande ordning:
09:45 HT21
09:50 EK21a
09:55 EK21b
10:00 EK21c
10:05 ESBIL21 + ESEST21
10:10 ESMUS21
10:15 Anpassad gymnasieskola
10:20 VO21
10:25 RL21
10:30 HA21
10:35 BF21
10:40 TE21a
10:45 TE21b
10:50 TE21c
10:55 HU21
11:00 ID-BF21 + ID-NA21
11:05 ID-EK21
11:10 ID-SA21
11:15 ID20
11:20 NA21a
11:25 NA21b
11:30 NAI21
11:35 SA21a
11:40 SA21b
11:45 SA21c
11:50 SA21d
11:55 SA21e
12:00 SAI21
12:05 HV21
12:10 Lärling21
Placering efter utgång:
Wången
Kl. 08:30 Avslutningsceremoni i Alsens kyrka.
Åre
08:30 Samling
09:30 Ceremoni i Aulan
11:00 Utspring på Borggården i Järpen
11:10 FT/SNÖ 21
11:15 NA21
11:20 EK21
11:25 SA21
11:30 RL21
11:35 Skidgymnasiet