Stipendiater 2014

stipendiater_hela_listan_miniatyrJämtlands Gymnasium Bräcke

Jämtlands Gymnasium

Robin Forsberg BAANL11
Emil Lundholm Festin BAANL11
Tim Gagner BAANL11
Alexander Holgersson BAANL11
Marcus Wikén BAANL11
Emil Hallquist BAANL11

Byggnadsindustrins yrkesnämnd, BYN

Marcus Isaksson BAANL11

Jämtlands Gymnasium Fyrvalla

Jämtlands Gymnasium

Andreas Lindberg EEDAT11
David Granlöf EEELT11
Johan Pettersson EEELT11
Kasper Fjällgren EEELT11
Hampus Bergvall FT11A
Viktor Nordlund FT11A
Andreas Karlsson FT11B
Marcus Mårtensson FT11B
Sol von Post FT11E
Svante Andersson FT11E
Ante Hagström FT11F
Markus Jakobsson FT11F
Albin Nybom IN11
Ole Alexander Granberg VFVEN11
Hampus Anselius VFVVS11

Brunflo Skogsmaskinservice AB

Christopher Lagergren FT11B

Frys & Kylservice

Victor Backman VFKYL11

Motorbranschens Riksförbund, MRF

Mikael Hult FT11A
Hampus Bergvall FT11A
Eric Sellsve FT11B
Thomas Gustafsson FT11C
Viktor Carlsson FT11C
Olov Näslund FT11C
Jimmy Panhed FT11C
Hampus Sundberg FT11C
Kevin Andersson FT11C

Polaris Scandinavia AB

Alexander Hausenkamp FT11B

Reaxcer AB

Linn Engelin Mattiasson FT11E

Rörteknik AB

Pontus Grönlund VFVEN11

Sandberg & Jonsson AB

Fredrik Hansson FT11E

Sveriges Åkeriföretag Norr AB

Axel Magnusson FT11F

Teknikföretagen

Douglas Hanning IN11
Marcus Frandell IN11

VTC-Företagen

Olov Näslund FT11C
Bill Bergsten FT11A
Robin Andersson FT11B

VVSFöretagen i Jämtlands Län

Viktor Karlsson VFVVS11

Östersunds Kommun

Erik Elsert EEENE11
Linda Olsson EEENE11
Viktor Carlsson FT11C
Thomas Gustafsson FT11C
Douglas Hanning IN11
John Persson VFKYL11

Jämtlands Gymnasium Palmcrantz

Jämtlands Gymnasium och Östersunds kommun

Jens Amrén BA11a
Joel Haglund BA11a
Julia Svensson BA11c
Anna Hedengran BA11d
Linus Wärme ESBIL11
Maja Hedén ESMUS11A
Ingrid Hällberg ESMUS11A
Johan Aronsson ESMUS11B
Sara Lundqvist HT11
Jonathan Hagnestad RL11A
Ronnie Högberg RL11A
Maja Söderberg RL11B
Amal Abdalla Suliman IMS-FACTO
Wahid Fakiri IMS-OPUS
Per Wik EV
Caroline Lindahl HROb

Östersunds Kommun

Robin Lundin BA11b
Karin Sahlin ESBIL11
Julia Liljedahl ESMUS11A
Bartlomiej Szulc HT11
Caroline Fahlén RL11A
Fredrik Rystedt Faa

Målarmästarna Jämtland

Emelie Bergström BA11c

Guldpenseln

Britt Pålsson BA11c

Byggnadsindustrins yrkesnämnd, BYN

Jens Häggkvist BA11c
Niklas Svedberg BA11b
Hannes Myhr BA11d

Ulla och Carl Eklunds musikstipendium

Lilit Najjar IMS-FACTO

Karl-Fredrik Jehrlander

Marcus Moberg ESMUS11A

Jämtlands Gymnasium Torsta

Jämtlands Gymnasium

Anders Hansander DjLb11
Sofie Gunnholt DjLb11
Torbjörn Roos DjLb11

Östersunds kommun

Anton Nathanaelsson Sk11
Johannes Lindqvist Sk11

Hans Kungliga Höghet Kronprins Carl Gustafs Stiftelse

Olov Skogelid Sk11
Thommy Myrén Sk11
Kevin Dahlberg Sk11

Jägarförbundets stipendium

Jacob Nilsson Hopstadius Sk11

Skogsbranschens stipendium

Olov Skogelid Sk11

Skogsyxan, Skogslärarna

Kevin Dahlberg Sk11

Opeförbundet, J-E Sidén

Anders Hansander DjLb11

Granngårdens stipendium

Mira Hovsgård DjLb11
Micaela Jansson DjLb11

Jämtlands Gymnasium Wargentin

Jämtlands Gymnasium och Östersunds kommun

Alexander Kindberg BF11
Sunna Trebbin Harvard EK11a
Jesper Fahlén EK11a
Olivia Wiktorsson EK11a
Ingrid Olander EK11a
Julia Lindvall Ek11b
Maja Albertsson Ek11b
Agnes Lindberg Ek11b
Jonna Nyman Ek11b
Fanny Näslund ESEST11
Jasmine Johansson HA11
Edvin Ek HU11
Madeleine Engnér HU11
Frida Burman HU11
Linn Vorne HV11
Mika Forss NA11a
John Scherrer NA11a
Arvid Cederberg NA11a
Elin Antonsson NA11a
Erik Fureman NA11a
Oskar Falkenberg NA11a
Helena Lundvall NA11a
Simon Ersbo NAI11
Emelie Bodén NAI11
Egil Borg Bromée NAI11
Elin Holm NAI11
Cassandra Huber NAI11
Dalia Majdalani NAI11
Joel Håkansson NIU11
Ebba Nilsson SA11a
Olivia Jansson SA11a
Vida Risbeck SA11a
Jennifer Korsgren SA11b
Duha Khoure SA11c
Eira Sjösvärd SA11c
Emil Levén TE11a
Jonatan Markusson TE11a
Jesper Lagerström TE 11b
Morgan Eliasson TE 11b
Simon Nilsson TE 11c
Rebecka Björns VO11
Anna Snell VSP10
Joanna Wallén VSP10
Amanda Johansson VSP10
Zebastian Modin VSP10
Matilda Andesson VSP10
Andrea Nilsson SA11a
Mika Forss NA11a
Rand Saeed ESEST11
Magnus Norlander ESEST11
Hampus Fredman ESEST11
Fanny Näslund ESEST11

Östersunds kommun

Elin Olsson VO11
Elina Moxell VO11
Louise Karstedt VO11

Föreningen Östersundsstudenters litteraturpris

Emma Rönnberg NA11a

Bertil Nilsson stipendium

Simon Ersbo NAI11

Ruth Wallmarks stipendium

Fredrik Ek SA11c

Marit och Herje Norrbys stipendium

Maria Tiger Bodlund SPI10
Astrid Mackegård Hansson NAI12
Joanna Wallén VSP10
Amanda Johansson VSP10
Madeleine Engnér HU11
Duha Khoure SA11c

Clara och Sjune Svenssons stipendiefond

Jesper Fahlén EK11a
Sunna Trebbin Harvard EK11a
Agnes Lindberg EK11b
Jonna Nyman EK11b

Östersunds Södra Rotaryklubbs ungdomsstipendium

Miriam Adolfsson IM
Veronica Engström IM
Nils Fahlgren Nilsson IM
Younes Hosseini IM
Johanna Hurtig IM
Josefina Mattsson IM
Emilia Lindstein IM
Najat Idris IM
Ash IM
William Axelsson IM
Sebastian Boye IM
Mickaela Eriksson IM
Sara Gefvert IM
Mattias Svedberg IM
Ella Tahlin IM
Viktor Svensson IM
Moa Vedin IM
Pontus IM
Iman Ahmad IM
Pontus Falmår Lundli IM
Nathalie Gustavsson IM
Jack Lenngren IM
Tove Iwars IM
N IM
Max Eriksson IM

Persson Invests stipendium

Elisabeth Eriksson EK11b

Länstidningens stipendium för marknadsföring

Niklas Samuelsson EK11b

Handelsbankens stipendium

Jonas Jemtå EK11b

Deloittes stipendium till årets redovisare

Julia Lindvall EK11b

Jämtlands läns cancer- och omvårdnadsfonds stipendium

Hannah Wärn VO11
Lia Davödova VO11

Idrottsskölden

Zebastian Modin VSP11

SportsGyms träningsstipendium

Kristian Söder NIU11

Jämtlands Gymnasium Wången

Jämtlands Gymnasium

Johanna Lind NB11
Jenny Sundberg NB11
Johanna Sae-Tang Dicander NB11
Kristina Johansson NB11
Johanna Hellberg NB11

Östersunds kommun

Kaisa Falk Norgren NB11