Öppet Hus Bispgården

Jämtlands Gymnasium & Jämtlands Vux bjuder in till Öppet Hus 2 December Kl. 11-14

På gymnasiet har vi Fordon & transportprogrammet, Industritekniska programmet och Introduktionsprogrammet.

På VUX har vi Barn och fritid, Vård och omsorg, Industriteknisk utbildning samt SFI.

Kika närmare på våra lastbilar och testa vår simulator
Lär dig hur man kollar puls och blodtryck
Använd din kreativitet och nyfikenhet till att svetsa och skapa något roligt i vår fina industriverkstad
Prova på att utföra HLR på både barn och vuxna
Olika tävlingar där du kan vinna fina priser!
Adventsmys med glögg och pepparkakor

251 KBÖppet hus ht 2023

Extens uppgifter

NamnBefattningTelefonArbetslagArbetsplatsRo
Lundberg, Doris (DLG)Administratör010-490 26 33Bräcke (Expeditionen) Ro3
Johansson, Eva (JNe)Administratör010-490 26 34Bräcke (Expeditionen) Ro3
Bågling, Charlott (BCh)Administratör010-490 25 04Östersund (M405 Wargentin) Ro1
Bäck Tverfjell, Katarina (BKt)Administratör010-490 25 57,
070-186 65 19
Östersund (Fyrvalla) Ro3
Hadarsdotter, Eva (HEa)Administratör010-490 25 02Östersund (B283 Wargentin) Ro2
Lund, Josefin (LJn)Administratör010-490 24 27Östersund (Förbundskansliet) Kansli
Sunding Eriksson, Annika (SAk)Administratör010-490 25 03Östersund (M413 Wargentin) Ro1
Sundqvist, Malin (SMn)Administratör010-490 25 13Östersund (B291 Receptionen Wargentin) Ro2
Viklund, Christine (WCh)Administratör010-490 25 01Östersund (B282 Wargentin) Ro2
Ängeflo, Ann-Sofie (ÄAn)AdministratörÖstersund (Fyrvalla) Ro3
Dahleman, Lena (DLe)Administratör010-4902903ÅreRo4
Kuru, Ann-Marie (KAn)Antagningshandläggare010-490 24 20Östersund (Förbundskansliet) Kansli
Bydén, Magnus (Bym)Assistent070-188 08 93,
070-188 08 93
Östersund (Fyrvalla) Ro3
Arnesson, Linda (ALn)Bibliotekarie010-490 26 34Bräcke (Expeditionen) Ro3
Böhlmark, Carina (BCa)Bibliotekarie010-490 25 27Östersund (Wargentin) Kansli
Connman, Pia (CPi)Bibliotekarie010-490 25 27Östersund (Wargentin) Kansli
Larsson, Gabriella (LGa)Bibliotekarie010-490 26 14Östersund (Fyrvalla) Kansli
Ståhl, Elisabeth (SEh)Bibliotekarie010-490 25 27Östersund (Wargentin) Kansli
Tronde, Ingrid (TIr)Biblioteksass010-490 25 27Östersund (Wargentin) Kansli
Bromée, Ellen (BEe)Caféanställd010-490 25 17Östersund (Lyan) Kansli
Larsson, Janette (LJe)Caféanställd010-490 25 17Östersund (Lyan) Kansli
Linjamaa, Lena (LLe)Caféanställd010-490 26 12Östersund (Sigges Fik) Kansli
Nyström, Agneta (NAm)Caféanställd010-490 26 12Östersund (Sigges Fik) Kansli
Olsson, Susanné (OSu)Caféanställd010-490 26 12Östersund (Sigges) Kansli
Ståhl, Cecilia (STc)Caféanställd010-490 25 17Östersund (Lyan) Kansli
Thomasson, Sara (TSa)Caféanställd010-490 25 17Östersund (LYAN) Kansli
Hägglöf, Therése (HTe)Ekonom010-490 24 22,
070-184 00 49
Östersund (Förbundskansliet) Kansli
Mannerstål, Åsa (MÅs)Ekonom010-490 24 36Östersund (Förbundskansliet) Kansli
Persson, Henrik (PHk)Ekonomichef010-490 24 21Östersund (Förbundskansliet) Kansli
Nordborg, Joakim (NJo1)Elevassistent010-490 25 28HU Östersund (C303 Wargentin) Ro2
Nordström, Ulrica (NOu)Elevassistent010-490 25 85TE Östersund (A311 Wargentin) Ro1
Andersson, Anders (AAn)Elevassistent010-490 25 65,
070- 677 32 82
Gysär Östersund (X247 Wargentin) Ro1
Althin, Eva (AEa)Elevassistent010-490 25 68Gysär Östersund (I313 Wargentin) Ro1
Andersson, Olof (AOo)Elevassistent010-490 25 65,
070-180 63 29
Gysär Östersund (I313 Wargentin) Ro1
Andersson, Åsa (AÅs)ElevassistentGysär ÖstersundRo1
Bertilsdotter, Anna (BAa)ElevassistentGysär ÖstersundRo1
Berge, Marijana (BMj)Elevassistent010-490 25 70Gysär Östersund (I313 Wargentin) Ro1
Bruhn, Magnus (BMs)Elevassistent010-490 25 70Gysär Östersund (I311 Wargentin) Ro1
Engstrand, Berit (EBr)Elevassistent010-490 25 70Gysär Östersund (I311 Wargentin) Ro1
Feyte, Abdullahi (FAb)ElevassistentGysär Östersund (I311 Wargentin) Ro1
Gidlund, Björn (GBj)Elevassistent010-490 25 65,
070-190 72 07
Gysär Östersund (X239 Wargentin) Ro1
Gidlund, Johan (GJn)Elevassistent070-600 28 97Gysär Östersund (Torsta) Ro1
Hult, Therese (HTh)Elevassistent070-182 11 34Gysär ÖstersundRo1
Jonsson, Dennis (JDe)ElevassistentGysär Östersund (Torsta) Ro1
Jonsson, Hanna-Klara (JHK)ElevassistentGysär ÖstersundRo1
Karlsson, Linda (KLi)Elevassistent010-490 25 65,
070-180 63 29
Gysär Östersund (I311 Wargentin) Ro1
Lindqvist, Jack (LJa)ElevassistentGysär ÖstersundRo1
Molin, Håkan (MHå)Elevassistent010-490 25 70Gysär Östersund (I311 Wargentin) Ro1
Olsson, Rasmus (ORa)ElevassistentGysär ÖstersundRo1
Olsson, Staffan (OSt)Elevassistent010-490 25 65Gysär Östersund (X239 Wargentin) Ro1
Arnland, Kristina (PKr)Elevassistent010-490 25 65Gysär Östersund (X239 Wargentin) Ro1
Paulsson, Sara (PSa1)ElevassistentGysär Östersund (Torsta) Ro1
Rödin, Ingrid (RIn)Elevassistent010-490 25 70Gysär Östersund (I311 Wargentin) Ro1
Svensson, Anette (SAe2)Elevassistent010-490 25 65Gysär Östersund (X239 Wargentin) Ro1
Schjelvan, Christian (SCh1)Elevassistent010-490 25 70Gysär Östersund (I311 Wargentin) Ro1
Sandberg, Carina (SCi)Elevassistent010-490 25 70Gysär Östersund (I311 Wargentin) Ro1
Sund, Peter (SPe)Elevassistent010-490 25 70Gysär Östersund (I311 Wargentin) Ro1
Valfridsson, Börje (VBö)Elevassistent070-323 66 86Gysär Östersund (Torsta) Ro1
Wall, Carina (WCa)ElevassistentGysär ÖstersundRo1
Åslund, Gunilla (ÅGu)ElevassistentGysär ÖstersundRo1
Jonsson, Märith (JMä)Elevhälsochef010-490 24 12,
070-106 21 31
Östersund (C303 Wargentin) Ro1
Kuru, Patrik (PK)Fritidsledare073-275 17 82,
073 – 275 17 82
Elevhälsan, BA Bräcke (Bräcke) Ro3
Persson, Ann-Sofie (PAs)Fritidsledare010-490 25 49,
070-188 87 35
FLEX Östersund (N-huset) Ro1
Cederberg, Micael (CMi)Förbundsdirektör010-490 24 01Östersund (Förbundskansliet) Kansli
Wester, Emma (WEm)Förbundssekreterare010-490 24 25Östersund (Förbundskansliet) Kansli
Lundin, Camilla (ACa)Handledare010-490 25 18Studion Östersund (E420 Wargentin) Ro2
Alrøe, Rasmus (ARa)Handledare010-490 25 38FLEX Östersund (I416 Wargentin) Ro1
Eriksson, Helen (EHl)Handledare010-490 25 18,
070-190 73 31
Studion Östersund (E420 Wargentin) Ro2
Holmer, Erik (HEi)HandläggareÖstersund (Förbundskansliet) Kansli
Nolervik, Tobias (NTo1)Hr-Generalist010-490 24 37Östersund (Förbundskansliet) Kansli
Pålsson, Per-Anders (PPA)Instruktör070-190 73 26Gysär Östersund (Torsta) Ro1
Jonsson, Johan (JJn)Intendent010-490 24 35Östersund (Förbundskansliet) Kansli
Palin, Henrik (PHe)It-Arkitekt010-490 24 31,
070-180 38 53
Östersund (Förbundskansliet) Kansli
Fogelström, Monica (FMo)It-Pedagog010-490 25 55,
070-106 32 12
Östersund (B266 Wargentin) Kansli
Elofsson, Christina (ECa)Kommunikatör010-490 24 28Östersund (Förbundskansliet) Kansli
Bolin, Helena (BHa)Kurator070-185 76 76,
010-490 24 74
Elevhälsan, HU Östersund (M416 Wargentin)
Dahlberg, Ronny (DRo)Kurator070-186 63 62,
010-490 24 89
NB, SA, EK, FT, HT, IM, NA, RL, SA, TE Östersund (Järpen/Wången)
Frykman, Maria (FMr1)Kurator070-185 76 78,
010-490 24 73
Elevhälsan, SA Östersund (L-204)
Granlöf, Laila (GLa)Kurator070-181 26 10,
010-490 24 85
Elevhälsan, TE Östersund (M417 Wargentin)
Lerman, Maria (LMr)Kurator070-185 76 77,
010-490 24 79
Elevhälsan, ES, NA Östersund (B333 Wargentin)
Schoonens, Malin (RMn)KuratorRL Östersund (B334 Wargentin)
Wahlström, Desirée (WDe)Kurator070-185 76 74,
010-490 24 76
Elevhälsan, BA, EE, FT, FTTRA, FT, IN, VF Östersund (Fyrvalla)
Wallehed, Per-Ola (WPo)Kurator070-189 98 88Elevhälsan, NB Östersund (Torsta)
Boije, Lars-Göran (LGB)Lärarassistent070-182 12 04,
070 – 182 12 04
BA Bräcke (IM) Ro3
Ågren, Ann (ÅAn)LärarassistentBräckeRo3
Andersson, Thomas (ATh)Lärarassistent073-270 17 44Östersund (B290 Wargentin) Ro2
Nilsson, Tony (NTo)LärarassistentIM Bispgården (BTC) Ro3
Eriksson, Beatrice (EBe1)LärarassistentBispgården (BTC) Ro3
Eriksson, Lena (ELe)Lärarassistent076-136 15 79RIG ÅreRo4
Burkhard, Mattias (BMi)Lärare010-490 26 36BA Bräcke (BA) Ro3
Falgén, Ole (FOl)Lärare010-490 26 36BA, Vux BräckeRo3
Frisk, Siv (FSi)Lärare010 490 26 36,
070 – 182 51 43
BA, Vux Bräcke (BA) Ro3
Haraldsson, Mikael (HMl)Lärare0693-910 08,
070-190 34 66
BA, Vux Bräcke (Bröckling) Ro3
Göransson, Hans-Åke (HÅG)Lärare010-490 26 36BA Bräcke (BA) Ro3
Salomonsson, Ingemar (IS)Lärare0693-91008,
070-180 70 07
BA, Vux Bräcke (Bröckling) Ro3
Johansson, Magnus (JMg)LärareBA, Vux BräckeRo3
Fransson, Kjell (KF)Lärare070 – 190 73 34BA Bräcke (BA) Ro3
Danielsson, Lena (LDN)Lärare010-490 26 40,
070-186 00 59
IM, Vux Bräcke (IM) Ro3
Lindqvist, Linnea (LLv)Lärare010-490 26 36,
070-106 36 48
BA, IM, Vux Bräcke (SFI) Ro3
Löfgren, Oscar (LOs)LärareBräckeRo3
Eliasson, Maria (MEN)Lärare010-490 26 36,
073-054 30 23
BA Bräcke (BA) Ro3
Nordkvist, Anders (NAe)Lärare070 – 190 34 63Vux BräckeRo3
Nilsson, Tomas (NTm)Lärare0693-910 08,
070 – 185 64 65
BA, Vux Bräcke (BA) Ro3
Olausson, Nils (ONA)Lärare0693-910 08,
073-280 74 39
BA, Vux Bräcke (Bröckling) Ro3
Lilo, Thomas (TLO)Lärare010-490 26 36,
070 – 190 34 65
BA Bräcke (BA) Ro3
Torin, Åsa (ÅT)Lärare010-490 26 40,
070-186 00 59
IM, Vux Bräcke (IM) Ro3
Andersson Svelander, Emma (AEn)Lärare010-490 26 42,
070-3414 75 97
Vux Ro3
Andersson, Marcus (AMr)Lärare010-490 26 38Vux Ro3
Danielsson, Ann-Charlotte (DAC)Lärare010-490 26 35,
070-190 73 06
SFI, Vux Ro3
Jönsson, Anna (44927)Lärare010-490 26 35,
010 – 190 73 06
SFI Ro3
Jonsson, Camilla (JCm)Lärare010-490 26 42,
070 – 341 75 97
Vux Ro3
Lüdicke, Sören (LSö)Lärare010 – 490 26 38Vux Ro3
Modin, Anneli (MNa)Lärare010-490 26 35,
070 – 190 73 06
SFI Ro3
Norlander, Håkan (NHå)LärareVux Ro3
Alvarez Garcia-Portillo, Alicia (AAl)Lärare010-490 25 44SA Östersund (L347 Wargentin) Ro2
Andersson, Christel (ACh)Lärare104902606EE Östersund (S201 Fyrvalla) Ro3
Andersson Kuivala, Désireé (ADe)Lärare010-490 25 23SA Östersund (L452 Wargentin) Ro2
Andersson, Erika (AEr)Lärare010-490 25 14,
073-275 17 89
HV Östersund (A103 Wargentin) Ro2
Adolfsson, Eva (AEv)Lärare010-490 25 15ES Östersund (A307 Wargentin) Ro2
Alexandersson, Gabriella (AGa)Lärare010-490 25 31HA Östersund (G223 Wargentin) Ro2
Andersson, Jan (AJa)Lärare076-836 21 04,
076-836 21 04
BA Östersund (S209 Fyrvalla) Ro3
Abu Jarour, Mohammed (AJM)Lärare010-490 25 82IMS Östersund (B329 Wargentin) Ro1
Axelsson, Leif (ALf)Lärare010-490 25 92,
070-180 63 91
RL Östersund (Fyrvalla) Ro2
Almgren, Malin (AMe)Lärare010-490 26 07VF Östersund (S215 Fyrvalla) Ro3
Ahlgren, Michael (AMi)Lärare010-490 25 23SA Östersund (L452 Wargentin) Ro2
Ahlström, Per (APr)Lärare010-490 25 39TE Östersund (I418 Wargentin) Ro1
Andersson, Sara (ASa)Lärare010-490 25 22IM Östersund (M422 Wargentin) Ro1
Ax, Stefan (ASe)Lärare010-490 25 46EK Östersund (G528 Wargentin) Ro1
Ahrlin, Thomas (ATm)Lärare010-490 26 06EE Östersund (S201 Fyrvalla) Ro3
Andersson, Tomas (ATo)Lärare010-490 26 08,
070-184 02 88
FT Östersund (R233 Fyrvalla) Ro3
Andersson, Viveka (AVi)Lärare010-490 25 48EK Östersund (G526 Wargentin) Ro1
Borgh, Agneta (BAg)Lärare010-490 25 78ESMUS Östersund (X307 Wargentin) Ro2
Blücher, Agneta (BAn)Lärare010-490 25 24SA Östersund (L409 Wargentin) Ro2
Boxall, Anna (BAn1)Lärare010-490 25 92RL Östersund (Fyrvalla) Ro2
Brännström, Britta (BBr)Lärare010-490 25 19,
010-490 25 45
SA Östersund (Sporthallen & L403 Wargentin) Ro2
Berglin Lewis, Eva (BEa)Lärare010-490 25 19SA Östersund (L347 Wargentin) Ro2
Bergström Fournarakis, Eirini (BEi)Lärare010-490 25 28,
070-103 34 92
HU Östersund (C309 Wargentin) Ro2
Byberg, Hugo (BHu)Lärare010-490 25 33BF Östersund (C212 Wargentin) Ro1
Bengtsson, Ing-Britt (BIn)Lärare010-490 25 32,
073-275 17 90
VO Östersund (L525 Campus) Ro1
Bexelius, Johan (BJh)Lärare010-490 25 31HA Östersund (G223 Wargentin) Ro2
Blixt, Jojo (BJo)Lärare010-490 25 37TE Östersund (I415 Wargentin) Ro1
Bodin, Jörgen (BJö)Lärare070-304 41 10,
070- 304 41 10
BA Östersund (S209 Fyrvalla) Ro3
Bromée, Katarina (BKi)Lärare010-490 25 48EK Östersund (G526 Wargentin) Ro1
Burman, Kajsa (BKj)LärareEK ÖstersundRo1
Björkman, Kristina (BKr)Lärare010-490 25 20ES Östersund (B421 Wargentin) Ro2
Baggström, Kristina (BKs)Lärare010-490 25 41NA Östersund (I520 Wargentin) Ro1
Bengtsson, Lennart (BLe)Lärare070-665 95 11,
070-665 95 11
BA Östersund (S209 Fyrvalla) Ro3
Bingner, Ann-Charlotte (BLo)Lärare010-490 25 85HT Östersund (A311 Wargentin) Ro2
Barkenfelt, Mattias (BMa1)Lärare010-490 25 82RL Östersund (Fyrvalla) Ro2
Brodin, Madelene (BMd)Lärare010-490 25 14HV Östersund (A103 Wargentin) Ro2
Bergström, Magnus (BMg)Lärare010-490 25 33BF Östersund (C212 Wargentin) Ro1
Bergbacka, Markus (BMr)Lärare010-490 25 37TE Östersund (I415 Wargentin) Ro1
Byström, Martin (BMt)Lärare010-490 25 37TE Östersund (I415 Wargentin) Ro1
Bergengren, Ola (BOl)Lärare010-490 25 33BF Östersund (C212 Wargentin) Ro1
Bäckman, Peter (BPe)Lärare010-490 25 43ID Östersund (I307 Wargentin) Ro2
Bryntesson, Pierre (BPi)Lärare010-490 25 36ID Östersund (I334b Wargengin) Ro2
Bodin, Pär (BPä)Lärare070-183 67 02,
070-183 67 02
VF Östersund (P206 Fyrvalla) Ro3
Broström, Ronnie (BRo)Lärare010-490 26 09IN Östersund (R233 Fyrvalla) Ro3
Benjaminsson, Örjan (BÖr)Lärare010-490 25 92RL Östersund (Fyrvalla) Ro2
Cseplö, Erica (CEr)Lärare010-490 25 24,
010-490 25 45
SA-I Östersund (Sporthallen & L409 Wargentin) Ro2
Clarin, Jan (CJa)LärareVF ÖstersundRo3
Caarls, Katarina (CKa)Lärare010-490 25 32VO Östersund (L525 Campus) Ro1
Dettner, Axel (DAx)Lärare010-490 25 45Östersund (Fyrvalla) Ro3
Dahlqvist, Caroline (DCa)Lärare010-490 25 19SA Östersund (L403 Wargentin) Ro2
Dynevall, Johan (DJo)Lärare010-490 25 23SA Östersund (L452 Wargentin) Ro2
Dahl, Madeleine (DMa)Lärare010-490 25 36ID Östersund (I334b Wargentin) Ro2
Dahlin, Niclas (DNi)Lärare010-490 26 15FTTRA Östersund (Furulund) Ro3
Djusberg, Robin (DRb)Lärare010-490 25 78ESMUS Östersund (X306 Wargentin) Ro2
Decaye, Åsa (DÅs)Lärare010-490 25 28,
070-103 34 90
HU Östersund (C308 Wargentin) Ro2
Eriksson, Anders (EAd)Lärare010-490 25 14,
073-275 17 89
HV Östersund (A103 Wargentin) Ro2
Engberg, Andreas (EAr)Lärare070-190 72 00,
070-190 72 00
BA Östersund (S209 Fyrvalla) Ro3
Ernkvist, Bertil (EBe)Lärare070-18 66 377,
070-18 66 377
FT Östersund (R336 Fyrvalla) Ro3
Edvardsson, Britt (EBs)Lärare010-490 26 08Vux Östersund (R223 Fyrvalla) Ro3
Eriksson Grafström, Christine (ECh)Lärare010-490 25 78ESMUS Östersund (X306 Wargentin) Ro2
Eneflo, Carl-Johan (ECr)Lärare010-490 25 36ID Östersund (I334b Wargentin) Ro2
Eddelid, Emil (Ede)Lärare073-056 95 99BA Östersund (S209 Fyrvalla) Ro3
Edervall, Erik (EEr)Lärare010-490 25 24SA-I Östersund (L410 Wargentin) Ro2
Eriksson, Fredrik (EFe)Lärare010-490 26 06EE Östersund (S201 Fyrvalla) Ro3
Ekbom, Fredrik (EFr)LärareEE Östersund (S201 Fyrvalla) Ro3
Emriksson, Jan (EJa)Lärare010-490 25 31EK Östersund (G223 Wargentin) Ro1
Davey, Jessica (EJe)Lärare010-490 25 24SA-I Östersund (L410 Wargentin) Ro2
Ejenstam, Martin (EJm)Lärare010-490 26 08FT Östersund (R336 Fyrvalla) Ro3
Engman, Jan (EJn)Lärare010-490 26 09IN Östersund (R223 Fyrvalla) Ro3
Eriksson, Kristin (EKi)Lärare010-490 25 80SA Östersund (L451 Wargentin) Ro2
Eriksson, Leif (ELf)Lärare070-190 34 69,
070-190 34 69
BA Östersund (S209 Fyrvalla) Ro3
Larsson Edström, Linn (ELi)Lärare010-490 25 45EK Östersund (Idh SPH) Ro1
Eklund, Mikael (EMi)Lärare010-490 25 45TE Östersund (Idh SPH;I520) Ro1
Eddelid, Mikael (EMl)Lärare070-190 34 59,
070-190 34 59
BA Östersund (S209 Fyrvalla) Ro3
Estlind, Maria (EMr)Lärare010-490 25 31HA Östersund (G223 Wargentin) Ro2
Eklöv, Peter (EPe)Lärare010-490 25 45NA Östersund (Idh SPH) Ro1
Eriksson, Ronny (ERy)Lärare010-490 25 36ID Östersund (I334b Wargentin) Ro2
Eriksson, Staffan (ESt)Lärare010-490 25 20ES Östersund (B421 Wargentin) Ro2
Eklöv, Ulrika (EUl)Lärare010-490 25 90BA Östersund (S215 Fyrvalla) Ro3
von Essen, Karl (EvK)Lärare010-490 25 24SA Östersund (L411 Wargentin) Ro2
Eriksson, Åsa (EÅs)Lärare010-490 25 43ID Östersund (I307 Wargentin) Ro2
Feyte, Abdullahi (FAb)LärareIMS Östersund (M422 Wargentin) Ro1
Fahlén, Lisbeth (FLi)Lärare010-490 25 32VO Östersund (L525 Campus) Ro1
Forss, Marianne (FMa)Lärare010-490 25 43ID Östersund (I307 Wargentin) Ro2
Freij, Peter (FPe)Lärare010-490 25 46EK Östersund (G529 Wargentin) Ro1
Göransson, Camilla (GCa)Lärare010-490 25 36ID Östersund (I334b Wargentin) Ro2
Gashi, Ekrem (GEk)Lärare010-490 26 09IN Östersund (R223 Fyrvalla) Ro3
Golalipour, Fariba (GFa)Lärare070-188 79 42IMS Östersund (B323 Wargentin) Ro1
Grönlund, Johan (GJh)Lärare010-490 25 22IM Östersund (M422 Wargentin) Ro1
Gröndahl, Jonny (GJn)LärareVux Östersund (Furulund) Ro3
Ginstrup, Lars (GLr)Lärare010-490 26 07,
070-189 90 97
VF Östersund (P206 Fyrvalla) Ro3
Hemréus, Agneta (HAg)Lärare010-490 25 38TE Östersund (I416 Wargentin) Ro1
Hemmingsson, Bengt-Erik (HBE)Lärare010-490 25 39TE Östersund (I418 Wargentin) Ro1
Herkules, Britt-Inger (HBr)Lärare010-490 25 33SA Östersund (C212 Wargentin) Ro2
Runsten Hippe, Cornelia (HCo)Lärare010-490 25 28HU Östersund (C308 Wargentin) Ro2
Hols, Erica (HEc)Lärare010-490 26 15FTTRA Östersund (Furulund) Ro3
Hansson, Elisabeth (HEl)Lärare010-490 25 15ES Östersund (A307 Wargentin) Ro2
Hedman, Mats Henrik (HEm)Lärare010-490 26 15FTTRA Östersund (Furulund) Ro3
Hallberg, Håkan (HHå)Lärare010-490 25 23SA Östersund (L403 Wargentin) Ro2
Hansson, Ivan (HIa)Lärare010-490 26 06EE Östersund (S201 Fyrvalla) Ro3
Hoflund-Enström, Ingela (HIn)Lärare010-490 25 14HV Östersund (A103 Wargentin) Ro2
Hagström, Jonas (HJo)Lärare010-490 25 36ID Östersund (I300 Wargentin) Ro2
Hederyd, Karin (HKa)Lärare010-490 25 45VO Östersund (Idh SPH) Ro1
Hamberg, Lennart (HLe)Lärare010-490 25 37TE Östersund (I415 Wargentin) Ro1
Hildingsson, Linus (HLi)Lärare010-490 25 44SA Östersund (L356 Wargentin) Ro2
Hemmingsson, Morgan (HMo)Lärare010-490 26 08FT Östersund (R233 Fyrvalla) Ro3
Hellqvist, Per (HPr)Lärare010-490 25 78ESMUS Östersund (X307 Wargentin) Ro2
Hansson, Roger (HRo)Lärare010-490 25 31HA Östersund (G223 Wargentin) Ro2
Henriksson Andersson, Sandor (HSa)Lärare010-490 25 78ESMUS Östersund (X306 Wargentin) Ro2
Hallgren, Susanne (HSu)Lärare010-490 25 45HA Östersund (Sporthallen Wargentin) Ro2
Hjälm, Thomas (HTo)Lärare010-490 25 52EK Östersund (G427 Wargentin) Ro1
Halvarsson, Örjan (HÖr)Lärare010-490 26 15,
070-377 60 98
FTTRA Östersund (Furulund) Ro3
Gholam Hosseini Izadi, Mania (IMa)LärareIMS Östersund (B329 Wargentin) Ro1
Ivarsson, Paula (IPa)Lärare010-490 25 85HT Östersund (A311 Wargentin) Ro2
Janson, Anna (JAa)Lärare010-490 25 42NA Östersund (I526 Wargentin) Ro1
Jonsson Allander, Maria (JAM)Lärare010-490 26 18Vux Östersund (Furulund) Ro3
Johansson, Anders (JAs)Lärare010-490 25 22IM Östersund (M422 Wargentin) Ro1
Järrebring, Caroline (JCa)Lärare010-490 26 10EE Östersund (S201 Fyrvalla) Ro3
Jonsson, Cecilia (JCe)Lärare070-188 79 42IMS Östersund (B323 Wargentin) Ro1
Jonsson, Elin (JEl)Lärare010-490 25 42NA Östersund (I523 Wargentin) Ro1
Johansson, Emma (JEm)Lärare010-490 25 49,
070-188 87 35
FLEX Östersund (N-huset) Ro1
Jonsson, Gunilla (JGn)Lärare010-490 25 53TE Östersund (G424 Wargentin) Ro1
Jonsson, Jonas (JJo)Lärare010-490 26 04FTTRA Östersund (Furulund) Ro3
Johansson, Katharina (JKa)Lärare010-490 25 14HV Östersund (A103 Wargentin) Ro2
Junkka, Maja (JML)Lärare010-490 25 46EK Östersund (G529 Wargentin) Ro1
Jansson, Susanne (JSu)Lärare010-490 25 46EK Östersund (G529 Wargentin) Ro1
Arnes Johansen, Öyvind Endre (JÖy)Lärare010-490 25 46EK Östersund (G529 Wargentin) Ro1
Kihlberg, Anna-Karin (KAk)Lärare010-490 25 48EK Östersund (G526 Wargentin) Ro1
Karlsson, Ann-Sofie (KAs)Lärare010-490 25 36ID Östersund (I334b Wargentin) Ro2
Karlsson, Camilla (KCa)Lärare070-185 36 65VO Östersund (L503 Campus) Ro1
Klefbom, Elin (KEi)Lärare010-490 25 28HU Östersund (C308 Wargentin) Ro2
Karlsson, Emma (KEm)Lärare010-4902548EK Östersund (G526 Wargentin) Ro1
Ingebrigtsen, Eva (KIE)Lärare010-490 25 19SA Östersund (L403 Wargentin) Ro2
Koski, Sofi (KSo)Lärare010-490 25 44SA Östersund (L350 Wargentin) Ro2
Gäddlin Karlhager, Sophia (KSp)LärareFLEX Östersund (N-huset) Ro1
Larsson, Annica (LAa)Lärare010-490 25 43ID Östersund (I307 Wargentin) Ro2
Aune Larsson, Julia (LAj)LärareEE Östersund (Fyrvalla) Ro3
Lund Söderholm, Andreas (LAn2)Lärare010-490 25 43ID Östersund (I307 Wargentin) Ro2
Ljungström, Carolina (LCr)Lärare010-490 25 15ES Östersund (A307 Wargentin) Ro2
Lundqvist, Eva (LEa)Lärare010-490 25 45HT Östersund (Sporthallen & A311 Wargentin) Ro2
Lindroth, Elisabet (LEl)Lärare010-490 25 92RL Östersund (Fyrvalla) Ro2
Löf, Ingela (LIn)Lärare010-490 25 23SA Östersund (L452 Wargentin) Ro2
Lagerskog, John (LJo)Lärare010-490 25 43ID Östersund (I307 Wargentin) Ro2
Lindström, Karl (LKl)Lärare010-490 26 06EE Östersund (Fyrvalla) Ro3
Lindström, Martin (LMa)Lärare010-490 25 22IM Östersund (L402 Wargentin) Ro1
Lindqvist Timrén, Marie (LMe)Lärare010-490 25 33BF Östersund (C212 Wargentin) Ro1
Ljunggren, Magnus (LMg)Lärare070-295 12 33BA Östersund (S209 Fyrvalla) Ro3
Löfstedt, Mikael (LMk)Lärare010-490 26 07VF Östersund (S201 Fyrvalla) Ro3
Larsson, Mattias (LMt)Lärare010-490 25 15ES Östersund (A307 Wargentin) Ro2
Lundberg, Miriam (LMy)Lärare010-490 25 78ESMUS Östersund (X307 Wargentin) Ro2
Lindqvist, Olle (LOl)Lärare010-490 25 78ESMUS Östersund (X307 Wargentin) Ro2
Lundkvist Eiremo, Paula (LPa)LärareFT Östersund (Fyrvalla) Ro3
Ljungström, Peter (LPe)Lärare010-490 25 20ES Östersund (B421 Wargentin) Ro2
Lyrén, Patrik (LPk)Lärare010-490 26 11FT Östersund (R336 Fyrvalla) Ro3
Lundgren, Patrik (LPr)LärareVF Östersund (S209 Fyrvalla) Ro3
Leijon, Rickard (LRi)Lärare010-490 26 15FTTRA Östersund (Furulund) Ro3
Lindgren, Lars Tomas (LTm)LärareNA ÖstersundRo1
Lindman, Åsa (LÅs)Lärare010-490 25 92RL Östersund (Fyrvalla) Ro2
Mikkonen Larsson, Anne (MAn1)Lärare010-490 25 80SA Östersund (L452 Wargentin) Ro2
Marsell, Cecilia (MCc)Lärare070-185 36 65VO Östersund (L503 Campus) Ro1
Magnusson, Eva (MEa)Lärare010-490 25 20SA Östersund (B421 Wargentin) Ro2
Malmsten, Eva (MEv)Lärare010-490 25 43ID Östersund (I307 Wargentin) Ro2
Molander Gregory, Karin (MGK)Lärare010-490 25 46EK Östersund (G529 Wargentin) Ro1
Milton, Hanna (MHn)LärareFLEX Östersund (N-huset) Ro1
Modén Johnson, Anna (MJA)Lärare070-188 79 43IMS Östersund (B323 Wargentin) Ro1
Mella, Kenneth (MKe)Lärare010-490 25 46EK Östersund (G528 Wargentin) Ro1
Martinsson, Liselotte (MLs)Lärare010-490 25 46EK Östersund (G529 Wargentin) Ro1
Modd, Peter (MPe)Lärare010-490 25 46EK Östersund (G529 Wargentin) Ro1
Magnusson, Pernilla (MPr)Lärare010-490 25 44SA Östersund (L356 Wargentin) Ro2
Molin, Peter (MPt)Lärare010-490 26 04FT Östersund (Fyrvalla) Ro3
Vengelin, Melker (MVe)LärareFTTRA Östersund (Furulund) Ro3
Norrby, Anna (NAn)Lärare010-490 25 42NAI Östersund (I526 Wargentin) Ro1
Norberg, Jan Anders (NAr)Lärare010-490 26 04FT Östersund (Fyrvalla) Ro3
Nordman, David (NDa)Lärare010-490 25 39TE Östersund (I418 Wargentin) Ro1
Nässén, Elizabeth (NEl)Lärare010-490 26 10FT Östersund (Fyrvalla) Ro3
Netzler, Jan (NJa)Lärare010-490 25 43ID Östersund (I307 Wargentin) Ro2
Nilsson, Johan (NJo)Lärare010-490 25 43ID Östersund (I307 Wargentin) Ro2
Nilsson, Leif (NLe)Lärare010-490 26 08,
072-733 64 88
FT Östersund (R336 Fyrvalla) Ro3
Nilsson, Maud (NMa)Lärare010-490 25 22IM Östersund (M422 Wargentin) Ro1
Nordling, Mikael (NMk)Lärare010-490 25 39TE Östersund (I418 Wargentin) Ro1
Navarro, Malin (NMl)Lärare010-490 25 28HU Östersund (C309 Wargentin) Ro2
Nielsen, Nicolai Oien (NNe)Lärare010-490 25 36ID Östersund (1334b Wargentin) Ro2
Nääs, Nicklas (NNi)Lärare010-490 25 36,
070-341 05 20
ID Östersund (I334b Wargentin) Ro2
Nilsson, Niklas (NNk)Lärare073-182 58 41,
073-182 58 41
Vux Östersund (Furulund) Ro3
Nygaard, Sofie (NSo)Lärare010-490 25 92RL Östersund (Fyrvalla) Ro2
Näs, Sven Åke (NSÅ)Lärare010-490 26 18Vux Östersund (Furulund) Ro3
Nilsson, Åke (NÅk)Lärare070-594 63 41,
070-594 63 41
Vux Östersund (Furulund) Ro3
Othfors, Daniel (ODa)Lärare010-490 25 43ID Östersund (I307 Wargentin) Ro2
Olofsson, Fredrik (OFr)Lärare010-490 25 33BF Östersund (C212 Wargentin) Ro1
Oskarsson, Jonas (OJo)Lärare010-490 25 46NA Östersund (G529 Wargentin) Ro1
Oscarsson, Lars (OLa)Lärare010-490 25 43ID Östersund (I307 Wargentin) Ro2
Oredsson, Magnus (OMs)Lärare010-490 25 49,
070-188 87 35
FLEX Östersund (N-huset) Ro1
Orvegård, Roger (ORo)Lärare010-490 26 10BA Östersund (S215 Fyrvalla) Ro3
Olsson, Thomas (OTh)LärareEK Östersund (G427 Wargentin) Ro1
Pettersson, Daniel (PDn)Lärare010-490 26 08FT Östersund (R336 Fyrvalla) Ro3
Pettersson, Erik (PEk)Lärare010-490 26 05VF Östersund (S201 Fyrvalla) Ro3
Persson, Elisabeth (PEl)Lärare010-490 25 42,
070-190 73 42
NA Östersund (I526 Wargentin) Ro1
Paulsen, Hans (PHs)Lärare010-490 26 15FTTRA Östersund (Furulund) Ro3
Paulander, Ingela (PIa)Lärare070-188 79 43IMS Östersund (B323 Wargentin) Ro1
Pettersson, Ingegärd (PId)Lärare010-490 26 06EE Östersund (S205 Fyrvalla) Ro3
Hämberg, Irina (PIr)Lärare010-490 25 36,
073-810 10 53
ID Östersund (I334b Wargentin) Ro2
Pettersson, Johnny (PJo)Lärare010-490 26 07VF Östersund (Fyrvalla) Ro3
Ponsiluoma, Jyrki (PJy)Lärare010-490 25 36,
073-275 23 53
ID Östersund (I334b Wargentin) Ro2
Pålsson, Maths (PMa)Lärare010-490 26 08FT Östersund (R336 Fyrvalla) Ro3
Pettersson, Morgan (PMo)Lärare010-490 26 15FTTRA Östersund (Furulund) Ro3
Pettersson, Mats (PMt)Lärare010-490 25 19SA Östersund (L403 Wargentin) Ro2
Petersson, Patrik (PPt)Lärare010-490 25 41NA Östersund (I520 Wargentin) Ro1
Persson, Sara (PSr)Lärare010-490 25 42NA Östersund (I523 Wargentin) Ro1
Persson, Tommy (PTo)Lärare010-490 25 80SA Östersund (L448 Wargentin) Ro2
Qvarfordt, Karl Ove (QKO)LärareBA Östersund (S209 Fyrvalla)
Ros, Anita (RAn)Lärare010-490 25 53TE Östersund (G424 Wargentin) Ro1
Reunanen, Charlie (RCh)Lärare010-490 25 36ID Östersund (I334b Wargentin) Ro2
Richter, Eva Jeanette (RJe)Lärare010-490 25 37TE Östersund (I415 Wargentin) Ro1
Rikardsson Lind, Anette (RLA)Lärare070-184 02 52IMS Östersund (C302 Wargentin) Ro1
Rödén, Linda (RLi)Lärare010-490 26 10FT Östersund (S215 Fyrvalla) Ro3
Almstedt Lilja, Maria (RMa)Lärare070-184 02 52IMS Östersund (C302 Wargentin) Ro1
Rydow, Roland (RRo)Lärare072-373 50 11,
072-373 50 11
Vux Östersund (Furulund) Ro3
Stefansdotter, Anna (SAa)LärareBF Östersund (C212 Wargentin) Ro1
Stenwall, Anders (SAd)Lärare010-490 25 42NA Östersund (I523 Wargentin) Ro1
Sandin, Anita (SAi)Lärare010-490 25 38TE Östersund (I416 Wargentin) Ro1
Strandin, Anna (SAn)Lärare010-490 26 10IN Östersund (S215 Fyrvalla) Ro3
Stefansson, Anna (SAn1)Lärare010-490 25 85HT Östersund (A311 Wargentin) Ro2
Sahlin, Anna (SAn2)Lärare010-490 25 80SA Östersund (L347 Wargentin) Ro2
Savva, Antonia (SAo)Lärare010-490 25 80SA Östersund (L448 Wargentin) Ro2
Sjöstedt Björs, Maria (SBM)Lärare010-490 25 78ESMUS Östersund (X306 Wargentin) Ro2
Sundell, Bo (SBo)Lärare010-490 25 52EK Östersund (G427 Wargentin) Ro1
Svedholm, Carina (SCa)Lärare010-490 25 52EK Östersund (G427 Wargentin) Ro1
Sloof, Chardine (SCh)Lärare010-490 25 36ID Östersund (I334b Wargentin) Ro2
Svedberg, Dan (SDa)Lärare010-490 25 78ESMUS, Gysär Östersund (X306 Wargentin) Ro2
Suorra, Eva-Karin (SEK)Lärare010-490 25 32,
073-275 17 90
VO Östersund (L525 Campus) Ro1
Salomonsson Åkerlund, Elisabet (SEl)Lärare010-490 25 78ESMUS Östersund (X306 Wargentin) Ro2
Starck, Jessica (SJe)Lärare010-490 25 44SA Östersund (L350 Wargentin) Ro2
Sikström, Johan (SJo)Lärare010-490 25 36ID Östersund (I334b Wargentin) Ro2
Salomonsson, Katarina (SKa)Lärare010-490 25 14HV, Lärling Östersund (A103 Wargentin) Ro2
Sandberg, Kerstin (SKi)Lärare010-490 26 10BA Östersund (S215 Fyrvalla) Ro3
Samor, Lennart (SLe)Lärare010-490 25 20ES Östersund (B421 Wargentin) Ro2
Sellén, Linda (SLi)Lärare010-490 25 52EK Östersund (G427 Wargentin) Ro1
Svahn, Lennart (SLr)Lärare010-490 25 36ID Östersund (I334b Wargentin) Ro2
Smedskog, Maria (SMa)Lärare010-490 25 29,
070-181 36 28
HU Östersund (C309 Wargentin) Ro2
Skog, Mia (SMi1)Lärare702920762EK Östersund (G528 Wargentin) Ro1
Skårstedt, Magnus (SMs)Lärare010-490 25 78ESMUS Östersund (X307 Wargentin) Ro2
Sundfors, André (SNd)Lärare010-490 26 09Vux Östersund (Fyrvalla) Ro3
Sjöberg, Per-Olof (SPO)Lärare010-490 25 41NA Östersund (I520 Wargentin) Ro1
Svärdfelt, Pär (SPä)Lärare010-490 25 36,
070-101 45 79
ID Östersund (I334b Wargentin) Ro2
Sandell, Simon (SSi)Lärare010-490 25 38TE Östersund (I418 Wargentin) Ro1
Sepänmaa Sparv, Sofia (SSo)Lärare010-490 25 36ID Östersund (I34b Wargentin) Ro2
Stener, Leif (STe)Lärare010-490 26 15FTTRA Östersund (Furulund) Ro3
Strandberg, Lars (STl)LärareFT Östersund (Fyrvalla) Ro3
Kristiansson Svensson, Jon (SvJ)Lärare010-490 26 04,
070-189 13 40
FT Östersund (R336 Fyrvalla) Ro3
Svahn, Maria (SVm)Lärare010-490 25 80SA Östersund (L448 Wargentin) Ro2
Smedberg Östling, Åsa (SÅs)Lärare010-490 25 43ID Östersund (I307 Wargentin) Ro2
Torfjäll, Annakarin (TAK)Lärare010-490 26 10BA Östersund (S215 Fyrvalla) Ro3
Bergkvist, Tore (TBr)Lärare010-490 26 08FT Östersund (Fyrvalla) Ro3
Torfjäll, Ingrid (TIn)Lärare010-490 25 78ESMUS Östersund (X306 Wargentin) Ro2
Teclehaimanot, Simon (TSi)Lärare010-490 25 31HA Östersund (G223 Wargentin) Ro2
Theland, Tord (TTo)Lärare010-490 25 42,
070-190 73 42
NA Östersund (I526 Wargentin) Ro1
Ulfsparre, Rickard (URi)LärareEE ÖstersundRo3
Vorne, Ulrika (UVo)LärareBA Östersund (S216 Fyrvalla) Ro3
Westerlund, Björn (VBj)Lärare010-490 26 15FTTRA Östersund (Furulund) Ro3
Vestin, Fredrik (VFr)Lärare010-490 25 37TE Östersund (I415 Wargentin) Ro1
Vinger Alverlind, Lena (VLe)Lärare010-490 25 85HT Östersund (A311 Wargentin) Ro2
Granberg, Anton (WAt)Lärare010-490 25 85HT Östersund (A311 Wargentin) Ro2
Wermelin, Jan (WJa)Lärare010-490 25 20ES Östersund (B421 Wargentin) Ro2
Widell, Jimmy (WJi)Lärare010-490 25 45ES Östersund (Sporthallen Wargentin) Ro2
Wahlstedt Green, Karin (WKa)Lärare010-490 25 44SA Östersund (L350 Wargentin) Ro2
Winberg, Karl Johan (WKr)Lärare010-490 25 42NA Östersund (I523 Wargentin) Ro1
Wik, Louise (WLu)Lärare010-490 25 15ES Östersund (A307 Wargentin) Ro2
Viksten, Matti (WMa)Lärare010-4902400FT Östersund (R336 Fyrvalla) Ro3
Wininger, Stephan (WSt)Lärare010-490 25 28HU Östersund (C308 Wargentin) Ro2
Ydén, Gustav (YGu)LärareNA ÖstersundRo1
Åslund, Anders (ÅAd)Lärare010-490 25 22IM Östersund (M422 Wargentin) Ro1
Åkerblom, Johan (ÅJo)Lärare010-490 25 92RL Östersund (Fyrvalla) Ro2
Åhman, Kjell (ÅKj)Lärare070-646 48 15,
070-646 48 15
BA Östersund (S216 Fyrvalla) Ro3
Åsell, Pernilla (ÅPe)Lärare010-490 25 33,
070-337 51 10
BF Östersund (C212 Wargentin) Ro1
Önegård, Lars (ÖLa)Lärare010-490 26 11FT Östersund (R336 Fyrvalla) Ro3
Lamti, Noura (LNo)Lärare010-490 25 14Vux (A103 Wargentin)Ro2
Persson, Maria (PMi)Lärare010-490 25 14Vux (A103 Wargentin)Ro2
Hannersjö, David (HDa)LärareNB Wången (Wången) Ro4
Liljekvist, Hans (LHa)Lärare0640-174 00NB Wången (Wången) Ro4
Noaksson Lööf, Lena (LLa)Lärare0640-174 00NB Wången (Wången) Ro4
Backlund, Marie (Bma3)LärareBispgårdenRo3
Bergman, Stig Allan (BSa1)LärareIN Bispgården (BTC) Ro3
Dahlström, Lennart (DLe)LärareFT-bisp Bispgården (BTC) Ro3
Eklund, Elisabeth (EEi1)LärareBispgården (BTC) Ro3
Eriksson, Kristina (EKr1)LärareFT-bisp Bispgården (BTC) Ro3
Laurin, Mattias (LMa1)LärareVux Bispgården (BTC) Ro3
Löfdahl, Ulla-Britt (LUl1)LärareIMS Bispgården (BTC) Ro3
Magnusson, Daniel (MDi)Lärare010-490 26 04,
073-056 63 20
FT BispgårdenRo3
Molin, Mattias (MMa)LärareBispgårdenRo3
Norenius, Markus (NMa)LärareBispgårdenRo3
Eklund, Elisabeth (EEi1)Lärare070-189 37 19Bispgården (BTC) Ro3
Johansson Jonsson, Eva (JEv)LärareBispgården (BTC) Ro3
Nordling, Margareta (NMr)Lärare010-490 26 55Bispgården (BTC) Ro3
Pairovan, Alexander (PAl)Lärare070-184 72 69Vux Bispgården (BTC) Ro3
Prytz, Magnus (PMa1)Lärare070-234 04 41IN Bispgården (BTC) Ro3
Söderlind, Katarina (SKa3)LärareBispgården (SFI) Ro3
Johansson, Åsa (ÅJN)LärareBispgårdenRo3
Andersson, Rut-Sofie (ARS)Lärare070-183 32 82Gysär Östersund (I311 Wargentin) Ro1
Backman, Annica (BAi)Lärare010-490 25 70Gysär Östersund (I313 Wargentin) Ro1
Boström Eriksson, Linda (BEL)LärareGysär ÖstersundRo1
Dünesius, Susanne (DSu)Lärare010-490 25 65Gysär Östersund (X239 Wargentin) Ro1
Eriksson, Ann-Sofie (EAe1)Lärare010-490 25 70Gysär Östersund (X239 Wargentin) Ro1
Eriksson, Lars (ELa)Lärare070-100 04 68Gysär Östersund (C210 Wargentin) Ro1
Karlsson, Kristina (KKr)Lärare010-490 25 65Gysär Östersund (I311 Wargentin) Ro1
Lunde, Maria (LMi)Lärare010-490 25 65,
070-542 65 74
Gysär Östersund (X239 Wargentin) Ro1
Otterberg, Jenny (OJy)Lärare070-180 63 29Gysär Östersund (X239 Wargentin) Ro1
Plantinger Sabel, Anna (PSA)Lärare010-490 25 65,
070-234 41 34
Gysär Östersund (X239 Wargentin) Ro1
Skånöy, Anna (SAn3)LärareGysär ÖstersundRo1
Sundberg, Kerstin (SKe)Lärare010-490 25 65,
073-096 30 73
Gysär Östersund (X239 Wargentin) Ro1
Wikström, Anders (WAd)Lärare070-180 63 28Gysär Östersund (Torsta) Ro1
Åhlén, Jenny Maria Augusta (ÅJe)LärareGysär ÖstersundRo1
Amrén, Oscar (AOs)Lärare706633266NB Torsta (Torsta) Ro4
Fernström, Mikael (FMl)Lärare070-260 51 02NB Torsta (Torsta) Ro4
Källbom, Ann-Charlotte (KAc)LärareNB Torsta (Torsta) Ro4
Tronde, Agneta (TAg)Lärare070-255 83 59NB Torsta (Torsta) Ro4
Albertsson Landgren, Annica (AAi)Lärare010-490 29 24EK, NA, SA ÅreRo4
Andersson, Fredrik (AFr)Lärare070-6709955RIG ÅreRo4
Aspholm, Ann-Charlotte (ALo)Lärare072-533 13 09RL ÅreRo4
Alzén, Martin (AMa)Lärare010-490 29 24EK, NA, SA ÅreRo4
Alvarsdotter, Christina (ASt)Lärare010-490 29 24EK, NA, SA ÅreRo4
Arvidsson, Tommy (ATy)Lärare076-7733957FT ÅreRo4
Carlsson, Beatrice (CBa)LärareÅreRo4
Drevenstam Lindh, Ylva (DYl)Lärare070-601 27 29HT, RL ÅreRo4
Edholm, Anna-Karin (EAK)Lärare070-180 63 58,
070-545 65 52
IM ÅreRo4
Engström, Erika (EEk)Lärare010-490 29 24,
070-645 00 80
EK, NA, SA ÅreRo4
Eriksson, Lars (ELs)Lärare010-490 29 24EK, NA, SA ÅreRo4
Svedlund, Elvira (ES)LärareEK, NA, SA ÅreRo4
Forsberg, Anders (FAs)Lärare072-5026043RIG ÅreRo4
Fransson, Christina (FCh)Lärare070-210 91 99RIG ÅreRo4
Hansson, Anna-Lena (HAL)Lärare010-490 29 05EK, NA, SA ÅreRo4
Hultdin, Kristina (HKs)LärareÅreRo4
Jonell, Anna (JAn)Lärare010-490 29 24EK, NA, SA ÅreRo4
Jonsson, Axel (JAx1)LärareRIG ÅreRo4
Josefsson, Eva (JEv)Lärare010-490 29 24EK, NA, SA ÅreRo4
Jonell, Johan (JJh)Lärare010-490 29 25EK, NA, SA ÅreRo4
Jonsson, Olof (JOl)LärareRIG ÅreRo4
Lyrén, Bengt (LBe)Lärare076-788 52 35FT ÅreRo4
Lundmark, Mia (LMi1)Lärare070-180 63 58IM ÅreRo4
Larsson, Mats (LMs)Lärare010-490 29 26,
070-371 48 63
IM ÅreRo4
Lindblom, Sebastian (LSe)Lärare070-331 31 94RIG ÅreRo4
Lööf, Stefan (LSt1)Lärare070-229 98 40FT ÅreRo4
Niklasson, Ola (NOl)Lärare010-490 29 25EK, NA, SA ÅreRo4
Ollas, Jörgen (OJö)Lärare076-100 74 08RIG ÅreRo4
Pettersson, Daniel (PDa)Lärare010-490 29 25EK, NA, SA ÅreRo4
Mcphee, Jamie (PJa)Lärare070-024 27 40RIG ÅreRo4
Rettrup, Henrik (RHe)LärareRL ÅreRo4
Rödemark, Marie (RMi)Lärare070-6330767EK, NA, SA ÅreRo4
Rydberg Laula, Tomas (RTo)Lärare010-490 29 25EK, NA, SA ÅreRo4
Sanfridsson, Daniel (SDn)Lärare070-259 78 36,
070-350 96 39
RIG ÅreRo4
Svandal Fritzson, Inger (SIr)Lärare0730-455541RIG Åre
Skålén, Mikael (SMk)Lärare010-490 29 25EK, NA, SA ÅreRo4
Sundberg, Mikael (SMl)Lärare070-312 56 18FT ÅreRo4
Tjärnström, Jan (TJa)Lärare070-657 49 84RIG ÅreRo4
Westervall, Kina (WKi)LärareRIG ÅreRo4
Åslund, Pierre (ÅPi)LärareNA ÅreRo4
Öberg, Karin (ÖKa)Lärare010-490 29 25EK, NA, SA, TE ÅreRo5
Öberg, Karolina (ÖKa2)LärareIM ÅreRo4
Lundkvist Jägemar, Anita (LAi)Pedagogassistent010-490 25 49,
070-188 87 35
FLEX Östersund (N-huset) Ro1
Larsson, Göran (LGö)Planeringschef010-490 24 23,
070-180 16 34
Östersund (Förbundskansliet) Kansli
Lainegard, Richard (LRd)Projektekonom010-490 24 33Östersund (Förbundskansliet) Kansli
Elg, Mattias (EMa)Psykolog070-180 63 87,
070-180 63 87
Elevhälsan Östersund (E425 Wargentin)
Berglund, Monica (BMn)Rektor010-490 24 15,
070 – 184 72 63
BA, IM, Vux BräckeRo3
Åreng, Britt-Marie (ÅBM)Rektor010 – 490 24 16,
070 – 190 72 02
Vux Ro3
Hellström, Kristina (HK)Rektor010-490 24 17,
070-698 41 51
FT, VF Östersund (Fyrvalla) Ro3
Israelsson, Ingeborg (IIn)Rektor010-490 24 09SA, SA-I Östersund (L304 Wargentin) Ro2
Karlstedt, Anne (KAe)Rektor010-490 24 08ES, ESMUS, HU Östersund (B288 Wargentin) Ro2
Knudsen, Elisabeth (KEl)Rektor010-490 24 05NA, TE Östersund (M402 Wargentin) Ro1
Kvist, Gunilla (KGu)Rektor010-490 24 18HT, HV, RL, Lärling Östersund (B285 Wargentin) Ro2
Karlhager, Jonas (KJo)Rektor010-490 24 29BF, IMS, VO Östersund (M411 Wargentin) Ro1
Malmberg Englund, Anneli (MAn)Rektor010-490 25 12,
070-181 44 29
IN Östersund (Fyrvalla) Ro3
Magnor, Åsa (MÅa)Rektor010-490 24 07EK, IM Östersund (M412 Wargentin) Ro1
Söderkvist, Michael (SMi)Rektor010-490 24 19,
070-860 07 87
ID Östersund (H308 Wargentin) Ro2
Englund, Elisabeth (EEl)Rektor0640-17415,
070-641 74 75
NB Wången (Wången) Ro4
Östling, Erika (EEi)Rektor010-490 24 10,
070-189 36 78
FT-bisp Bispgården (BTC) Ro3
Forsgård, Johanna (FJo1)Rektor010-490 24 26,
070-188 11 61
Bispgården (BTC) Ro3
Stålemar, Lena (SLa)Rektor010-490 24 11Gysär Östersund (M414a Wargentin) Ro1
Åkesson, Göran (ÅGö)RektorNB Torsta (Torsta) Ro4
Ståhl, Katarina (SKn)Rektor010-490 29 09ÅreRo4
Edfalk, Sven-Åke (ESÅ)Restaurangbiträde010-490 25 91,
070-180 63 91
RL Östersund (Fyrvalla) Ro2
Boije, Peter (BPr)Restaurangchef010-490 25 91RL Östersund (Fyrvalla) Ro2
Karlsson, Marie (MASO)Skoladministratör010-490 26 56Bispgården (BTC) Ro3
Englund, Anita (EAa)SkolläkareElevhälsan Östersund (G335 Wargentin)
Andersson, Ingela (AIg)Skolområdeschef010-490 24 06,
073-275 17 86
Östersund (B209 Wargentin) Ro2
Kvist, Maria (KMa)Skolområdeschef010-490 24 04Östersund (M410 Wargentin) Ro1
Skoog, Kjell-Åke (SKj)Skolområdeschef070-190 73 23Vux Östersund (Fyrvalla) Ro3
Hultqvist Kott, Tova (HTv)Skolområdeschef010-490 29 01Åre (Järpen) Ro4
Augustyniak, Karin (Aka1)SkolsköterskaHV Östersund
Arvidsson, Malin (AMl)Skolsköterska070-188 79 46,
010-490 24 83
Elevhälsan Östersund (G335 Wargentin/Bräcke)
Bengtsson, Marie Louise (BML)Skolsköterska070-1805478,
010-490 24 78
Elevhälsan, RL Östersund (G331 Wargentin)
Forsberg, Ida (FId)Skolsköterska070-185 76 75,
010-490 24 80
Elevhälsan, NB, EK, FT, HT, IM, NA, RL, SA, TE Östersund (Järpen/Wången)
Helgesson, Karin (HKn)Skolsköterska070-185 76 80,
010-490 24 75
Elevhälsan, NB, Gysär, TE, VO Östersund (G318 Wargentin/Torsta)
Jonsson, Marika (JMa)Skolsköterska070-185 76 82,
010-490 24 71
Elevhälsan, HU Östersund (G332 Wargentin)
Fahlgren, Linus (Kli1)Skolsköterska010-490 24 82VF Östersund (Fyrvalla)
Sundvisson, Anette (SAt)Skolsköterska070-185 76 81,
010-490 24 72
Elevhälsan, SA Östersund (G330 Wargentin/L-huset)
Svanberg, Anne (SAn5)SkolsköterskaElevhälsan Bispgården (Bispgården)
Bjurström, Maria (BMa)Specialpedagog010-490 25 59SA, SA-I, Studion Östersund (L305 Wargentin) Ro2
Eriksson, Ulrika (EUr)Specialpedagog073-280 78 29,
073-280 78 29
Elevhälsan, IN Östersund (Fyrvalla) Ro3
Jonsson, Marlene (JMe)Specialpedagog010-490 26 16,
070-185 90 78
Elevhälsan, EE Östersund (Fyrvalla) Ro3
Lindgren, Ditte (LDi)SpecialpedagogBF, EK ÖstersundRo1
Leander, Mari (LMd)Specialpedagog010-490 25 11HT, HV, NA, Studion, Lärling Östersund (B266 Wargentin) Ro2
Matthias, Cornelia (MCo)Specialpedagog010-490 25 26ES, ESMUS, IMS, Studion, VO Östersund (B268 Wargentin) Ro2
Tengelin Danielsson, Cecilia (TCe)Specialpedagog010-490 25 09,
070-254 44 80
Elevhälsan, FLEX, TE Östersund (M404 Wargentin) Ro1
Wallström, William (WWi)Specialpedagog070-100 04 95Elevhälsan, IM, IMS, NA, ID Östersund (G316 Wargentin) Ro1
Panther Olausson, Britt-Marie (POB)Specialpedagog64017427NB Wången (Wången) Ro4
Önnebro, Britt-Marie (ÖBi)Specialpedagog070-184 88 51IM Bispgården (BTC) Ro3
Engberg, Helen (EHe)Specialpedagog010-490 25 70Gysär Östersund (I311 Wargentin) Ro1
Kernell, Hans (KHa)SpecialpedagogNB Torsta (Torsta) Ro4
Vikström, Liselotte (VLo)Specialpedagog761021390Elevhälsan, IM ÅreRo4
Engström, Anna (EAn1)Studie-Och Yrkesvägl070 – 190 73 38,
070- 190 73 38
BA, IM, Vux Ro3
Carlsson, Helen (CHe)Studie-Och Yrkesvägl010-490 25 05ES, ESMUS, HT, HU, HV, Lärling Östersund (C209 Wargentin) Ro2
Henriksson, Frida (HFr)Studie-Och Yrkesvägl010-490 25 06,
076-814 34 01
BF, IMS, TE, VO Östersund (M407 Wargentin) Ro1
Hedberg, Gudrun (HGu)Studie-Och Yrkesvägl010-490 25 25,
070-180 83 29
EK, IM Östersund (M409 Wargentin) Ro1
Kuhlström, Sari (KSa)Studie-Och Yrkesvägl010-490 25 07,
070-190 72 04
FLEX, NA, NAI, ID Östersund (M403 Wargentin) Ro1
Larsson, Arne (LAr)Studie-Och Yrkesvägl010-490 26 02,
070-349 17 17
BA, EE, FT, FTTRA, FT, IN, VF Östersund (Fyrvalla) Ro3
Svensson, Jon (SJn)Studie-Och YrkesväglSA, SA-I Östersund (C208 & L306 Wargentin) Ro2
Wasell Brännlund, Marinette (WAM)Studie-Och YrkesväglBispgården (BTC) Ro3
Turesson, Regina (TRe)Studie-Och Yrkesvägl070-184 72 67Gysär Östersund (E302 Wargentin) Ro1
Liljekvist, Carin (LCa)Studie-Och Yrkesvägl010-490 29 40NB Torsta (Torsta) Ro4
Moänge, Susanne (MSu)Studie-Och YrkesväglÅreRo4
Ethiopia, Tomas (ETo)StudiehandledareVux BispgårdenRo3
Johansson Selling, Jan (JOS)StudiehandledareBispgården (BTC) Ro3
Olsson, Fredrik (OFk)Systemadministratör010-490 24 47,
070-180 94 47
Östersund (G229 Wargentin) Kansli
Dillner, Johan (DJn)Tekniker010-490 24 41,
070-188 08 88
Östersund (G229 Wargentin) Kansli
Larsson, Pär-Holger (LPH)Tekniker010-490 24 45,
073-275 22 35
Östersund (Fyrvalla) Kansli
Björk, Per-Erik (PEB)Tekniker010-490 24 46,
070-260 80 69
Östersund (G229 Wargentin) Kansli
Ramstedt, Mattias (RMt)Tekniker010-490 24 42,
070-341 75 01
Östersund (G229 Wargentin) Kansli
Träskvik, Daniel (TDa)Tekniker010-490 24 44,
070-185 91 43
Östersund (G229 Wargentin) Kansli
Arnstål, Gunilla (GP)Utbildningsmäklare010-490 26 32,
070 – 189 36 57
Vux (EXP)Ro3
Aronsson, Mattias (AMa)Vaktmästare010-490 24 51,
070-186 65 76
Östersund (C202 Wargentin) Kansli
Berglund, Bengt-Åke (BBÅ)Vaktmästare070-220 31 48,
070-220 31 48
Östersund (Fyrvalla) Kansli
Blom, Jörgen (BJ1)Vaktmästare010-490 24 52,
070-331 45 71
Östersund (C202 Wargentin) Kansli
Göransson, Johan (GJo)Vaktmästare010-490 24 53,
070-331 52 71
Östersund (C202 Wargentin) Kansli
Gustafsson, Lars (Gla1)VaktmästareÖstersundKansli
Olovsson, Tommy (OTo)Vaktmästare101-490 24 61,
070-184 73 11
Östersund (Fyrvalla) Kansli
Wassgren, Johan (WJo)Vaktmästare010-490 24 56,
070-372 36 71
Östersund (C202 Wargentin) Kansli
Skoog, Sofie (SSo1)Vaktmästare070-184 02 11,
070-184 02 11
Bispgården (BTC) Kansli
Håkansson, Stefan (HSt)Vaktmästare010-490 29 13,
070-210 74 78
Åre (Järpen) Kansli
Gresseth, Christina (GCh)Verksamhetsplanerare070 – 189 36 69SFI, Vux (SFI)Ro3
Jamtebo, Marie (MJO)Verksamhetsplanerare070-341 75 96,
070-341 75 96
Vux (VO)Ro3
Ristamäki, Anita (RAi)Verksamhetsplanerare010-490 24 34,
070-106 24 34
Östersund (B290 Wargentin) Ro2
Wikén, Anna Therése (WAn)Verksamhetsplanerare010-490 26 17,
070-180 83 91
Östersund (Fyrvalla) Ro3
Näslund, Esther (NEs)ÖvrigtTE ÖstersundRo1
Yousef, Jaber (YOj)Övrigt010-490 26 18Vux Östersund (Furulund) Ro3
Berglund, Margareta (BEm)Övrigt070-180 38 52Bispgården (BTC) Ro3

Studentprogram 7 juni 2024

Bispgården OBS! studenten firas 5 juni

Kl. 09:15 Studenterna samlas och minglar 
Kl. 09:30 Studentfika i skolans fik.
Kl. 09:50 Studentceremoni i Aulan. Betyg och stipendieutdelning.
Kl. 10:30 Studentfotografering
Kl. 10:45 Utspring ur skolan till mottagande släkt och vänner.

Bräcke

Kl. 10:30 Studentfotografering och mingel.
Kl. 11:00 Studentlunch för elever och personal. Stipendieutdelning
Kl. 13:00 Studenterna tas emot av släkt och vänner efter en tur på studentflak.

Fyrvalla

Kl. 08:30 Mentorer och elever träffas i klassrum för aktiviteter och stipendieutdelning.
Kl. 10:00-10:55 Traditionsenlig brunch i Sigges.
Kl. 11:00-11:40 Tal till studenterna på innergården, branschen delar ut stipendier mm, anhöriga kan följa aktiviteterna på innergården.
Kl. 11:40-11:45 anhöriga lämnar innergården
Kl 11:45-12:45 Studenterna springer ut klassvis genom grinden på innergården i följande ordning:

11:45 IN21
11:50 VFKYL21 + VFVVS21 + VFVET21
11:55 BA21a + BA21b
12:00 BA21c
12:05 BA21d
12:10 FT21c
12:15 FT21a + FT21b
12:20 FTT21e
12:25 FTT21f
12:30 EEDAT21
12:35 EEELT21
12:40 EEENE21

Torsta

Kl. 09:00 Eleverna träffas i klassrummet för att sedan gå till en gemensam elevavslutning i aulan.
Kl. 10:45 Lunch
Kl. 11:30 Utspring på framsidan

Wargentin

OBS! Konfettibomber är förbjudna i samband med utspring och mottagning på gräsplanen.

Kl. 08.15/09.15 samling i aulan, observera att avslutningen i aulan sker i två omgångar.
Kl. 08.45/09.45 Samling i anslagna klassrum.
Kl. 09.45 Utmarsch från trappan enligt följande ordning:

09:45 HT21
09:50 EK21a
09:55 EK21b
10:00 EK21c
10:05 ESBIL21 + ESEST21
10:10 ESMUS21
10:15 Anpassad gymnasieskola
10:20 VO21
10:25 RL21
10:30 HA21
10:35 BF21
10:40 TE21a
10:45 TE21b
10:50 TE21c
10:55 HU21
11:00 ID-BF21 + ID-NA21
11:05 ID-EK21
11:10 ID-SA21
11:15 ID20
11:20 NA21a
11:25 NA21b
11:30 NAI21
11:35 SA21a
11:40 SA21b
11:45 SA21c
11:50 SA21d
11:55 SA21e
12:00 SAI21
12:05 HV21
12:10 Lärling21


Placering efter utgång:

Wången

Kl. 08:30 Avslutningsceremoni i Alsens kyrka.

Åre

08:30 Samling

09:30 Ceremoni i Aulan

11:00 Utspring på Borggården i Järpen

11:10 FT/SNÖ 21

11:15 NA21

11:20 EK21

11:25 SA21

11:30 RL21

11:35 Skidgymnasiet

Refugees from Ukraine

All young people up to the age of 18 have the right to study at upper-secondary school in Sweden. Upper-secondary school is voluntary and free of charge. 

How to apply:

Fill in the form and send it by post or email to:

288 KBAnmälan språkintroduktion

For young people living in the municipalities of Bräcke
Jämtlands Gymnasium Bräcke
Att: Anna Engström
Box 12
843 21 BRÄCKE

Contact Anna Engström: anna.engstrom@jgy.se or 070-190 73 38

For young people living in the municipalities of Bispgården
Jämtlands Gymnasium Bispgården
Att: Marinette Wasell Brännlund
Forsvägen 51
844 41 BISPGÅRDEN

Contact: Marinette Wasell Brännlund: marinette.wasell.brannlund@jgy.se or 010-490 26 58

For young people living in the municipalities of Krokom and Östersund
Jämtlands Gymnasium Wargentin
Att: Frida Henriksson
831 82 ÖSTERSUND

Contact Frida Henriksson: frida.henriksson@jgy.se or 010-490 25 06

For young people living in the municipality of Åre 
Jämtlands Gymnasium Åre
Att: Katarina Ståhl
Box 201
837 22 Järpen

Contact Katarina Ståhl: katarina.stahl@jgy.se or 010-490 29 09

Ny verksamhet inom JGY Wargentin

JGY har en gymnasieutbildning för elever i behov av ett mindre sammanhang.

Samhällsvetenskapsprogrammet Flex med inriktning samhälle, skapar förutsättningar för dig som upplever att den ”vanliga” skolan tar all din energi och att ditt fokus går åt till allt runt omkring. Här får du möjlighet att lägga din energi på studierna och skapa förutsättningar för att även orka med en meningsfull fritid.

Utbildningen ligger i N-huset på Campusområdet. Det nationella högskoleförberedande programmet startade ht-22.

Vårt mål är att en högre andel elever i länet ska få sina utbildningsbehov tillgodosedda och uppleva skolan som meningsfull.

Tror du att detta kan vara något för dig? Tveka inte att ta kontakt med oss för att få göra ett studiebesök!

Läs mer om programmet här

Har du frågor vänd dig till
Märith Jonsson
marith.jonsson@jgy.se
Tel: 010-490 24 12
Rektor

Cecilia Tengelin
cecilia.tengelin@jgy.se
Tel: 010-490 25 09
Specialpedagog

Dags att söka till gymnasiet

Hos oss kan du läsa det du är intresserad av, med sikte på framtiden och tillsammans med nya vänner. Oavsett om du vill läsa vidare eller jobba direkt efter gymnasiet kan vi hjälpa dig.

På Jämtlands Gymnasium erbjuder vi alla 18 nationella programmen, Introduktionsprogrammen, Nationellt godkänd idrottsutbildning (NIU) samt Riksidrottsgymnasium (RIG). Vi finns i Östersund, Bispgården, Ås, Bräcke, Alsen och Åre. Vi har Jämtlands största utbud av utbildningar på gymnasienivå.

Bra information och viktiga datum hittar du HÄR

Information om våra program hittar du HÄR

Våra programfilmer hittar du HÄR

Elevmagasin hittar du HÄR

360° virtuell rundvandring i våra fina lokaler: HÄR

Filmer från digitala programdagen hittar du HÄR

Här ser du våra skolfilmer:

360° virtuell rundvandring

Är du ny elev, förälder eller kanske bara nyfiken på hur det ser ut på våra skolor? Klicka på länkarna nedan och gå en 360° virtuell rundvandring i våra fina lokaler.

Jämtlands Gymnasium Bispgården

Jämtlands Gymnasium Bräcke och Bröckling

Jämtlands Gymnasium Fyrvalla och Furulund

Jämtlands Gymnasium Wargentin

Jämtlands Gymnasium Åre och HT/RL i Åre

Torsta

Wången

Öppettider

j! Restaurang- & bageriutbildning Östersund

Välkommen till vår nya utbildningsrestaurang och bageri på Fyrvallavägen 4, Trygghetens Hus.

Öppettider Butiken:
Måndag–fredag kl. 09.30–13.00

Dagens lunch serveras måndag till fredag 11.00–13.00. Matsedel presenteras dagligen på Facebook: Restaurang-och livsmedelsprogrammet Jämtlands Gymnasium.

Välkomna önskar elever och lärare på Restaurang- och livsmedelsprogrammet!

Boka bord på 070-180 63 91 (gäller endast Östersund) 

Restaurang Runt Knuten Åre 

Kom och ät lunch på vår trevliga utbildningsrestaurang för Jämtlands Gymnasium Åre. Ny meny varje vecka! Matsedeln presenteras på Facebook: Runt knuten

Välkomna önskar elever och  lärare i årskurs 2 och 3!

Jämtlands Gymnasium Åre, Stationsvägen 24, Åre

Boka bord via sms 070-601 27 29 (gäller endast Åre)